možnosti plateb
Kartou online (Comgate)
počítadlo přístupů
online: 0
dnes: 31
týden: 453
celkem: 399556
Novinky

12.1.2022 Doplnění skladových zásob očekáváme na začátku února 2022. Připravujeme platby kartou od společnosti ComGate

17.6.2021 Doplněny skladové zásoby! Podařilo se nám vyřešit níže uvedené problémy, zboží je skladem v dostatečném množství.

3.9.2020 Bohužel v důsledku kombinace faktorů (Brexit, koronavirus, problémy s dopravou) čelíme výpadku dodávek zboží od dodavatele. Z tohoto důvodu jsou skladové zásoby omezené a není v tuto chvíli možné je doplnit.

 

 

produkty v akci
Classic precious alox
původní cena: 919,00 CZK
849,00 CZK
Champion Spark Marker - zelený
původní cena: 790,00 CZK
690,00 CZK
Lankový závěs šroubovací
původní cena: 49,00 CZK
39,00 CZK
nejnovější produkty
Jakou barvu přívěsku preferujete?
Zelenou
523/847 (62%)
Ledově modrou
140/847 (17%)
Žlutou
37/847 (4%)
Bílou
37/847 (4%)
Červenou
33/847 (4%)
Oranžovou
18/847 (2%)
Fialovou
20/847 (2%)
Růžovou
10/847 (1%)
Modrou
29/847 (3%)

NiteWatches Alpha T100

Jako fanoušek tritiových hodinek jsem si konečně splnil jeden cíl a to podívat se podrobně na hodinky, které se chlubí technologií T100. V krátkosti řečeno s osvětlením, které má čtyřikrát vyšší aktivitu než běžně prodávané modely T25. Hodinky jsem si opatřil pouze pro testování, v současné době by jejich komerční dovoz a prodej byl problematický z legislativního pohledu, i když například ve Velké Británii je daný produkt naprosto legální a volně prodejný.

Výrobců, u kterých najdete osvětlení T100 je více. Můžeme jmenovat například značku ArmourLite s technologií Isobrite a značku Deep Blue v řadě Daynight T100.

Já jsem si nicméně pro recenzi vybral britskou NiteWatches, konkrétně model Alpha T100. Poměrně těžké rozhodování probíhalo mezi tímto modelem a modelem Hawk T100. Volba nakonec padla na model Alpha a to proto, že se jedná o kovové hodinky. Za dobu, co se tomuto druhu hodinek věnuji jsem si prošel určitým vývojem a také situace na trhu se změnila. Jak jsem zmínil již v recenzi hodinek Luminox, ve své době to byla prakticky jediná v ČR dostupná značka s tímto osvětlením a co je mi známo, v té době dělali v Luminoxu výhradně modely s pouzdrem z polykarbonátu. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že tyhle hodinky jsou sice odolné, ale jsou náchylné k poškrábání. U taktických hodinek to asi nevadí, ale já jsem se postupně přiklonil spíše ke kovovým pouzdrům – přijde mi trvanlivější, robustnější a těžko to vyjádřit, ale že za své peníze nedostáváte kus plastu.

Hodinky jsou zabalené v pěkné krabičce, ke které výrobce přidal dva letáky – jeden s poděkováním, druhý s návodem a kovovou sponu (asi na peníze :)   Hodinky jsou uvnitř usazené v černém semišovém vyložení. Zakoupit je můžete v několika barevných variantách. Já osobně jsem vybral černé provedení a černý PVD tah. Jak jsem již rovněž zmiňoval v předchozích recenzích – silikonový řemínek bych nedoporučoval. Obvykle má při denním nošení trvanlivost zhruba rok a cena jeho náhrady (v případě originálu 22 Liber takže blízko 700 Kč) není vůbec zanedbatelná. Může se vám stát, že za dobu životnosti hodinek jen výměny pásků v součtu přesáhnou cenu hodinek. Z mého pohledu se jako mnohem výhodnější i vizuálně atraktivnější jeví kovový tah. Podotýkám, že tento konkrétní silikonový řemínek jsem takto intenzivně netestoval, ale nemám důvod se domnívat, že by jeho trvanlivost byla při intenzivním používání zásadně vyšší. Pokud tedy v Nite nevynalezli nějakou kvalitnější recepturu.

Nyní již k samotným hodinkám. Po rozbalení držíte v ruce spíše menší příjemně těžký kus kovu. Výrobce udává průměr pouzdra 42 mm, výšku pouzdra 14,6 mm, průměr ciferníku 31 mm, šířku řemínku 22 mm a hmotnost 182g. Moje vlastní vážení dává 186g a jedná se o údaj s kovovým tahem v plné délce, tedy bez zkrácení pro konkrétního nositele. Díky nedorozuměním při objednávce mi hodinky přišly se silikonovým řemínkem a kovový tah jsem doobjednával. Se silikonovým řemínkem jsem navážil 112g, samotný kovový tah váží 96g a samotné hodinky bez řemínku 90g.

Hodinky mají keramickou lunetu otočnou proti směru hodinových ručiček, jsou vybaveny safírovým sklem (nutnost, pokud nesnášíte škrábance) a deklarují vodotěsnost 300m. Pohon zajišťuje quartzový strojek Ronda 715li, udávaná životnost baterie je 10 let.

Osvětlení indexů zajišťuje 13 obdélníkových kapslí, podstatně větších, než je u hodinek s tritiovým osvětlením běžné. 11 kapslí zelených, na 12 hodině dvě oranžové. Dále zde máme osvětlené ručičky včetně vteřinové a mini kapsli v korunce. Celkem tedy 17 kapslí z toho 15 zelených.

Co zaujme na první pohled je opravdu intenzita svitu. Už v šeru, tam kde u T25 modelů žádný svit nevidíte, hodinky s T100 osvětlením tlumeně září. V naprosté tmě je již rozdíl markantní, jak ostatně můžete vidět na fotografiích.

Zde bych si nicméně dovolil poznámku – může to na první pohled vypadat, že hodinky osvětlené T25 kapslemi jsou „slabé“, nemá cenu je kupovat, protože osvětlení nebude vidět atd. V praxi to tak ale není. Možná jediný rozdíl pozoruji při rychlých přechodech ze světla do tmy, pokud zrak ještě není tmě přizpůsobený, v těchto okamžicích jsou hodinky T25 hůře čitelné. Ale pokud je používáte v noci, nemáte s jejich čitelností absolutně žádný problém, a to je to oč zde běží. Samozřejmě hodinky s osvětlením T100 září více a svit vidíte již při zhoršených světelných podmínkách. Na druhou stranu v absolutní tmě to již může působit trochu rušivě.

Srovnání nabízí například i sám výrobce recenzovaných hodinek:

https://www.nitewatches.com/gb/blog/t100-vs-t25.html

Z mého pohledu vychází pro modely T25 ještě lichotivě. Mé vlastní pozorování odpovídají spíše tomu, že modely T25 svítí mnohem méně. Může to být nicméně dané tím, že jsem srovnání prováděl se dvěma modely, které využívaly převážně modré osvětlení, které i v rámci T25 modelů svítí maličko méně.

Dané je prostě věc názoru a ideální je hodinky vidět vedle sebe. Varoval bych nicméně před ukvapeným rozhodnutím, že pouze T100 je to pravé. Není tomu tak a i hodinky s kapslemi T25 Vám budou velmi dobře sloužit, pokud je Vaší prioritou jejich čitelnost ve tmě. Pokud srovnám s „fosforovými“ hodinkami tak ty jsem například po 4 hodinách ve tmě již přečetl obtížně nebo vůbec, u T25 které používám roky nemám absolutní problém, T100 pak přečte i poloslepý, ale pro někoho již může být záře příliš intenzivní.

Celkově se jedná o klasický funkční design hodinek, řemeslnému zpracování není co vytknout. Možná jedinou výhradu bych měl k poměrně ostrým hranám vroubkování lunety. U svých Praetorian Signifier je toto vroubkování hladké, aniž by to mělo vliv na dobrou manipulaci s lunetou. Zde jsou hrany ostřejší. Skoro bych se bál, že nošení pod košilí po nějaké době prodře manžetu, ale na druhou stranu tohle nejsou vyloženě hodinky k obleku.

Pokud mám být naprosto objektivní tak někomu by mohl vadit malý rozměr hodinek. Nynější trend „budíků“ na ruce je těmto hodinkám opravdu vzdálený. Nevím jak to přesně vyjádřit, ale na mne tyto hodinky působí o něco menší než ve skutečnosti jsou – pokud se na ně dívám například vedle Luminox NavySeal Colormark, které jsou papírově stejně velké. Moje zápěstí má do Herkulova rozhodně daleko, ale pro uživatele robustnější konstituce mohu být hodinky prostě malé.

Co říci závěrem? Pokud jsou tyto hodinky designově Váš šálek kávy a máte rádi tritiové osvětlení, chybu určitě neuděláte. Výrobce nabízí širokou plejádu barevných variant, kde si pravděpodobně každý najde to své. Nevýhodou se může jevit vyšší cena – recenzovaná konfigurace s kovovým tahem je 480 Liber, což je zhruba 14 500 Kč. Je to otázka preference a Vašeho rozpočtu stejně jako u každého produktu, který kupujete. Pozitivní určitě je, že se nejedná o mainstreamovou značku a tritiové osvětlení pořád není běžnou věcí, u těchto hodinek je díky vysoké svítivosti vystaveno ještě více na odiv. Za sebe mohu nákup těchto hodinek s klidným svědomím doporučit.

X

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).

Souhlasím
Nesouhlasím